Nowa praca w Nowy Rok

Początek roku to dla wielu z nas czas na wprowadzanie długo planowanych zmian. Niektóre z nich dotyczą także pracy. Jak się przygotować do jej zmiany? O czym warto pamiętać? Co zrobić, żeby nowa praca nie okazała się jeszcze gorsza od poprzedniej?

Zastanów się nad tym, co przeszkadza ci w obecnej pracy

Z jakich powodów chcesz zmienić aktualną pracę? Co najbardziej ci w niej przeszkadza a co jesteś w stanie zaakceptować? Zastanów się nad tym, analizując ostatnie kilka miesięcy zatrudnienia. Pomoże ci to wyciągnąć wnioski na przyszłość. Opracuj na tej postawie listę czynników, które najbardziej przeszkadzają ci w obecnej pracy. Może to atmosfera, zarobki a może mało satysfakcjonujący zakres obowiązków? Poszukując nowego zatrudnienia możesz od razu odrzucać te oferty, które zawierają czynniki nie do zaakceptowania dla ciebie a dzięki temu nowa praca będzie bardziej trafiona od poprzedniej.

Określ na czym zależy ci w nowej pracy

Im dokładniej określisz to, na czym ci zależy tym łatwiej będzie ci poszukiwać dopasowanej do ciebie oferty pracy. Sprecyzuj swoje oczekiwania – zarówno finansowe (ile minimalnie możesz zarabiać, aby odczuwać satysfakcję z zarobków a ile chcesz zarabiać?) , jak i te związane z codziennymi obowiązkami (zakres, rodzaj). Pozwoli ci to dokonać lepszego wyboru i być może zmniejszy ryzyko podjęcia złej decyzji.

Stwórz plan szukania nowej pracy i pamiętaj o konsekwencji 

Czego potrzebuję do szukania nowej pracy? Ile czasu chcę na to przeznaczyć? Jakie narzędzia będą niezbędne? Stwórz plan szukania nowej pracy, uwzględniając w nim potrzebne przygotowania (np. opracowanie nowego CV). To bardzo ważne. Uwzględnij w nim takie czynniki jak na przykład: firmy do których chcesz aplikować, częstotliwość wysyłania CV czy ilość godzin poświęcanych dziennie na szukanie pracy. Dzięki przygotowanemu planowi działań łatwiej będzie ci zrealizować swoje noworoczne postanowienie i zdobyć lepszą, wymarzoną pracę! 

Potrzebujesz pomocy w przygotowaniu się do zmiany obecnej pracy? Napisz do mnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *