Targi pracy – czy warto w nich uczestniczyć?

Możliwość spotkania kilkudziesięciu pracodawców w jednym miejscu, rozmowy z rekruterami, ciekawe warsztaty czy pozostawienie swojego CV na stoisku wybranej firmy – to tylko niektóre z wielu opcji, z jakich skorzystać możemy podczas targów pracy. Czy jednak targi pracy są dla każdego?

Targi pracy – cenne źródło wiedzy dla studentów i osób zaczynających swoją karierę

Udział w targach pracy zdecydowanie polecałabym studentom a także osobom, które dopiero szukają swojej pierwszej pracy. To w szczególności dla nich organizowana jest duża część wszystkich tego typu wydarzeń. Można na nich poznać potencjalnego pracodawcę, dowiedzieć się jakie warunki pracy oferuje i sprawdzić kogo aktualnie szuka do pracy. Targi pracy to także okazja do rozmowy z HRowcami. Bardzo często mogą oni podpowiedzieć nam jak szukać pracy, co poprawić w swoim CV czy w jakim kierunku się rozwijać. Bardzo istotnym elementem jest także możliwość zostawienia swojego CV na stoisku wybranego pracodawcy. Dzięki temu, mamy realną szansę na otrzymanie oferty pracy.

Targi pracy – źródło wiedzy o firmach, do których chcemy aplikować

Targi pracy to także dobre miejsce dla osób, które mają już pierwsze doświadczenia zawodowe i szukają nowego pracodawcy. Możliwość spotkania wielu firm w jednym miejscu to szansa na poznanie warunków zatrudnienia, aktualnych potrzeb rekrutacyjnych, zapoznanie się z branżą ale przede wszystkim na rozmowę z przedstawicielami firmy! dobrze poprowadzona rozmowa może pozwolić na uzyskanie informacji, które będą cenne w procesie rekrutacji do tej firmy.

Targi pracy – dobre miejsce dla specjalistów

Coraz większą popularność zyskują także wydarzenia dedykowane specjalistom z takich branż jak IT, finanse, energetyka czy handel. Pracodawcy mają coraz większy problem z rekrutacją osób w tych branżach więc targi tego typu będą stawać się jeszcze popularniejsze. Obecność specjalistów na takim wydarzeniu to szansa na poznanie firm, których być może wcześniej nie znali i możliwość oceny, na jakie warunki – w kontekście obecnej pracy – mogą liczyć w nowych firmach.

Które wydarzenia są najpopularniejsze?

  • Dni Kariery (w zeszłym roku m.in. w Warszawie i Poznaniu)
  • Career Expo (w tym roku m.in. we Wrocławiu i Poznaniu)
  • Absolvent Talent Days (w tym roku m.in. w Warszawie, we Wrocławiu, Katowicach, Łodzi)
  • Inżynierskie Targi Pracy (m.in. w Warszawie)
  • Future3 (w Gdańsku)
  • Ogólnopolskie Targi Pracy w Kielcach

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *