Krótka przerwa w pracy? Wykorzystaj ją efektywnie!

Każdemu z nas, szczególnie w te dni, kiedy mamy naprawdę dużo zadań, należy się krótka przerwa w pracy. Można ją przeznaczyć na bezproduktywne przeglądanie portali społecznościowych albo wykorzystać ją na coś bardziej pożytecznego.

Poniżej parę pomysłów na to jak przerwa w pracy może być ciekawie wykorzystana:

Wstań od biurka

Jeśli na co dzień pracujesz przy komputerze to z pewnością pod koniec dnia swojej pracy odczuwasz już zmęczenie.  Zawalcz z nim, odchodząc na chwilę od biura. Wyjdź do sklepu po zdrową przekąskę, albo po prostu na krótki spacer. Świeże powietrze dobrze ci zrobi. Jeśli nie masz takiej możliwości, odejdź na chwilę od biurka i wykonaj parę skrętów, pokręć delikatnie głową i rozciągnij się. Twoje ciało będzie ci za to wdzięczne.

Zrób krótki trening… mózgu

Wykonując często monotonne zadania, nasz mózg może się rozleniwiać. Warto od czasu do czasu zrobić mu mały trening. W internecie i dobrych poradnikach można znaleźć szereg ciekawych ćwiczeń, które będą świetnym narzędziem do pobudzenia naszego myślenia. Dobrym pomysłem na pobudzenie mózgu do aktywnego działania jest także kilkuminutowa nauka języka obcego. Warto także pamiętać o zdrowych przekąskach, takich jak orzechy, owoce czy warzywa.

Skup się na innych

Przerwa w pracy to także dobra okazja do zadbania o innych. Poświęć ją na budowanie relacji w pracy i porozmawiaj z innymi, np. w kuchni podczas robienia kawy. Wolny czas w pracy możesz także wykonać na krótką rozmowę telefoniczną, np. z dawno nie słyszaną koleżanką, mamą czy babcią.

Zrób coś produktywnego

Chwila przerwy w pracy to dobra okazja, żeby zrobić porządki i zaplanować działania na kolejne dni. Zacznij od przeglądania swojego telefonu. Skasuj niepotrzebne, stare wiadomości, zaktualizuj aplikacje i system, przejrzyj kontakty. Zastanów się także nad tym czy nie warto zaplanować jakiś spotkań. Może warto odwiedzić dawno nie widzianego lekarza albo umówić się na kawę z kimś dawno nie widzianym. Czas wolny to także dobry czas na zaplanowanie zakupów czy kupno biletów na samolot w związku z planowaną niedługo podróżą.

Na co jeszcze można przeznaczyć przerwę w pracy? Pomysłów jest z pewnością wiele. Każdy z nas sam najlepiej wie, czego w danym momencie mu trzeba. Najważniejsze jest jednak to, aby ten czas nie był zmarnowany na głupoty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *