Pracuję i podróżuję! Czy to jest naprawdę możliwe?

Pracuję i podróżuję… czy zdarzyło Ci się pomyśleć, jak fajnie by było, gdyby można było pracować, a jednocześnie podróżować? Jakie to uczucie, kiedy wykonujesz swoje obowiązki leżąc pod palmami albo u podnóża gór Świętokrzyskich? Myślisz, że to nie możliwe a praca połączona z podróżowaniem to tylko marzenie, nierealne do spełnienia?  Nie prawda!

„Pracuję i podróżuję” – w jakich zawodach będzie to możliwe? Oto lista 5 najciekawszych zajęć, które możesz wykonywać z dowolnego miejsca na ziemi:

Nauczyciel języka (np. angielskiego)

Osoby mówiące płynnie w języku angielskim są poszukiwane zarówno w Polsce jak i na całym świecie. Szczególnie, jeśli znają jeszcze podstawy języka, który obowiązuje w kraju, w którym akurat przebywają. Aby rozpocząć pracę jako nauczyciel języka angielskiego, trzeba uzbroić się w kilka, istotnych certyfikatów i uprawnień, które będą potwierdzeniem, że naprawdę dobrze mówisz po angielsku i możesz legalnie uczyć tego języka inne osoby. Jak już zdobędziesz odpowiednie dokumenty, możesz zacząć poszukiwania pracy i kierunku, który w danym momencie jest w kręgu twoich zainteresowań.

Steward/stewardessa

Zostanie stewardem czy stewardessą, może okazać się prostsze niż myślisz. Nie trzeba w tym celu kończyć specjalnych studiów, ale spełniać określone przez dane linie lotnicze wymagania. Każda z nich ma nieco inne. Tym, co zwykle jest jednak wspólne dla każdej z linii, to znajomość języka angielskiego, umiejętność pływania, posiadanie paszportu i określony wzrost (np. Ryanair szuka osób, które mają między  157cm a 188 cm wzrostu). Ostatnim wymaganiem jest oczywiście otwartość na częste podróże, ale w przypadku osób, które chcą mieć taki tryb pracy, to akurat atut!

Instruktor nurkowania albo jazdy na nartach

Jeśli uwielbiasz aktywność fizyczną i chcesz połączyć ją z pracą, możesz zostać instruktorem. Wolisz ciepłe kraje i wodę – wybierz nurkowanie. Jeśli jesteś fanem gór – postaw na naukę jazdy na nartach. Wbrew pozorom, ta praca wcale nie musi być sezonowa. Na świecie są miejsca, w których nurkować możesz praktycznie przez cały rok a także wyciągi narciarskie, które są kryte i funkcjonują cały czas. Jeśli nie masz jeszcze odpowiedniego kursu, który będzie przepustką do bycia instruktorem, zacznij szukać informacji jak go zrobić i ile kosztuje a także sprawdź oferty pracy. Być może okaże się, że takich osób szuka więcej miejsc, niż myślisz.

Przewodnik

Wyobraź sobie, że twoja codzienna praca polega na zwiedzaniu najpiękniejszych europejskich miast i snuciu historii na ich temat. Brzmi pięknie? To możliwe! Aby zostać przewodnikiem, twój przyszły pracodawca będzie od ciebie prawdopodobnie oczekiwał bardzo dobrej znajomości języka angielskiego. No chyba, że wycieczki będą dla Polaków. Musisz się także wykazać bardzo dobrą znajomością historii. Być może część z potencjalnie zainteresowanych twoją kandydaturą pracodawców spyta cię o wykształcenie w tym obszarze. Przydatna byłaby także umiejętność ciekawego opowiadania. Spełniasz te wymagania? Zacznij szukać ciekawych ofert!

Agent turystyczny

Działalność agenta turystycznego polega m.in. na pośredniczeniu w zawieraniu umów o świadczenie usług turystycznych pomiędzy biurem a klientem. Nie jest więc powiedziane, że musisz to robić w obecnym miejscy zamieszkania, szczególnie gdy współpracujesz z zagranicznymi biurami. Aby zostać agentem turystycznym musisz jednak spełniać minimum trzy warunki: być przedsiębiorcą, posiadać odpowiednie ubezpieczenie lub gwarancję bankową i zostać wpisanym do rejestru organizatorów turystyki i pośredników turystycznych. Jeśli masz chęć do działania, to nie zwlekaj i przygotuj się do nowego zawodu.

Chcesz powiedzieć o sobie wkrótce: pracuję i podróżuję?  Jak widzisz, jest to możliwe do osiągnięcia. Pamiętaj jednak, że każda planowana zmiana wymaga konsekwencji w działaniu, może wiązać się z komplikacjami i trudnościami, szczególnie na początku. Zanim więc podejmiesz ostateczną decyzję o zmianie pracy, zadaj sobie parę pytań:

  1. Czy na pewno jestem na to gotowy?
  2. Co mogą poświęcić dla tej zmiany, ale co mogę zyskać?
  3. Jak ta zmiana może wpłynąć na moje życie?
  4. Co zrobię, aby jak najlepiej przygotować się do zmiany?

Masz jeszcze jakieś pomysły na to, jak mądrze podjąć decyzje o zmianie?

2 odpowiedzi do “Pracuję i podróżuję! Czy to jest naprawdę możliwe?”

  1. Dodam od siebie, że praca z klientem (poprzez konsultacje online) również daje dużo swobody do podróżowania. Ważne, by mieć dobre łącze i nie za duże różnice w strefie czasowej 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *